Burgemeesters over Marken
 

      woensdag, 23 juni 2021  

** Gemeente Marken **
(tot 1 januari 1991)
Ambtsperiode:
Naam burgemeester:
Partij:
Bijzonderheden:
1844 - 1897
C. (Cornelis) de Groot
   
1897 - 1900
L. (Lambertus) Nilant
 
later burgemeester van Almkerk, Renesse, Ouwerkerk en Sint Philipsland
1900 - 1903
K. Vink
ARP
later burgemeester van Jaarsveld, Lopik en Willige Langerak
1903 - 1908
A.J. de Ridder
 
later burgemeester van Rozenburg
1908 - 1918
W.A. de Groot
ARP
 
1918 - 1928
K. Brug
ARP
later burgemeester van Leiderdorp
1928 - 1936
T. Heikens
 
later burgemeester van Monnickendam en Katwoude
1936 - 1940
G. Verheul
 
later burgemeester van Koudekerk aan den Rijn
1940 - 1943
Gerben Sterringa
  overleden 18 mei 1943 in Utrecht
1943 - 1944
T. Heikens
 
waarnemend
1945 - 1952
C.P. van Reeuwijk
 
later burgemeester van Ommen
1952
W.N. Kelder
 
waarnemend (burgemeester van Monnickendam en Katwoude)
september 1952 - 1973
B.G. (Bauke) van Hout
CHU
later burgemeester van Zelhem
1973 - 1979
J.E. (Jan) de Boer
CHU
later burgemeester van Hengelo (Gld)
16 februari 1980 - 1 december 1986
J.D. (Jacob Dirk) Nederlof
CDA
later burgemeester van 's-Gravendeel
1987 - 1991
H.P. (Henk) Wokke
CDA
waarnemend, later burgemeester van Wervershoof
Gerben Sterringa   B.G. (Bauke) van Hout
(1940-1943)   (1952-1973)
     
J.E. (Jan Eizes) de Boer J.D. (Jacob Dirk) Nederlof H.P. (Henk) Wokke
(1973-1979) (1980-1986) (1987-1991)
     
** Gemeente Waterland **
(Vanaf 1 januari 1991)
  Ambtsperiode: Naam burgemeester: Partij:
Bijzonderheden:
1
1991 - 1995
Sjo (J.A.M.) Diederen
CDA
 
2
1995 - maart 2001
mevrouw Ida (A.M.) Bleeker
CDA
 
3
maart 2001 - 15 september 2001
Enno Jan (E.J.) Brommet (waarnemend)
PvdA
 
4
15 september 2001 - 12 januari 2011
Ed (E.F.) Jongmans
CDA
 
5
2 februari 2011 - 12 september 2012
Cornelis (C.) Mooij (waarnemend)
VVD
 
6
13 september 2012 - 31 januari 2020
mevrouw Luzette (L.M.B.C.) Kroon
n.v.t.
per 4 februari 2020 benoemd tot Dijkgraaf van Wetterskip Fryslân
7
2 maart 2020 - 10 maart 2021
Sicko (K.S.) Heldoorn (waarnemend)
PvdA
 
8 11 maart 2021 - mevrouw Marian van der Weele D66  
Sjo Diederen Ida Bleker Enno Brommet
(1991-1995) (1995-2001) (2001)
     
Ed Jongmans Cornelis Mooij Luzette Kroon
(2001-2011) (2011-2012) (2012-2020)
     
 
Sicko Heldoorn Marian van der Weele  
(2020-2021) (2021-  
     
** Gemeente Waterland **
(Vanaf 9 maart 2020)
  Ambtsperiode: Naam Kinderburgemeester: School:
1
9 maart 2020 - 23 juni 2021
Bibi Meister
De Blauwe Ster, Monnickendam
2
 
 
   
Bibi Meister    
(2020-2021)